Časté otázky

V tomto článku sa Vám budem snažiť zodpovedať na najčastejšie kladené otázky

Odkiaľ sme a kto sme?

Sme medicínska firma so sídlom v Bratislave, naším zameraním je rehabilitácia pacientov pro domo certifikovanými medicínskymi zariadeniami s milým, slušným a ľudským prístupom.

Kde nás nájdete?

Krajná 49/B, 821 04 Bratislava – adresa odberného miesta a korešpondenčná.

Od kedy a do kedy sme pre Vás k dispozícii?
 • PO – PIA od 9:00 do 15:30 na odbernom mieste
 • Na čisle +421 940 947 979 (odporúčané) alebo sikula@nextmed.sk (dlhšia doba odozvy).

Napriek všetkému sa snažíme reagovať čo najpromptnejšie, ak nedvíhame určite sa Vám ozveme späť ak situácia horí určite odporúčame telefonickú komunikáciu skôr ako mail.

Kedy a kde doručujeme?
 • PO – PIA kuriér (DPD)
 • V rámci Bratislavského kraja funguje služba V.I.P (spoplatnená) – PO - PIA, obsahuje osobný dovoz, odvoz, inštaláciu, nastavenie a školenie pre užívateľa v dohodnutom čase. Pre bližšie info volajte 0940 947 979, p.Šikula. Túto službu sme ochotní sprostredkovať aj v priľahlých okresoch po dohode.
Akým typom zariadenia budem rehabilitovať, je ťažké na obsluhu?

Jedná sa o motodlahy francúzskej výroby značky Kinetec SPECTRA CPM, ovládanie je jednoduché a intuitívne. Balenie obsahuje kompletný manuál k zariadeniu vydávaný výrobcom v Slovenskom jazyku a jednoducho spracovaný dokument s názvom rýchly štart, ktorý Vás navedie ako prístroj správne nastaviť a používať.

Ako si objednám motodlahu?
 • Na aktuálnej stránke vyplníte rezervačný formulár, zaberie to zopár klikov a nevyžaduje si registráciu. Ostatné už nechajte na nás.
 • Druhou možnosťou je na telefónnom čísle 0940 947 979, kde si vieme prejsť všetky detaily spolu.
Ako sa ku mne dostane?
 • V snahe systém plne zautomatizovať, Vám zariadenie bude doručené naším zmluvným prepravcom DPD. V špecificky označenej krabici s ktorou sa ľahko manipuluje a kde je zariadenie prakticky okamžite pripravené k použitiu.
 • Ďalšou možnosťou je osobný odber na odbernom mieste Krajná 49/B,82104 Bratislava (Zlaté Piesky, od Shopping Palace)
 • Poslednou možnosťou je príplatková služba, V.I.P., ktorá zaisťuje dodanie a vyzdvihnutie, nastavenie zariadenia, poučenie klienta o správnom zachádzaní a cvičení v pohodlí jeho domova, zaškoleným človekom v rámci Bratislavského kraja, na základe aktuálneho cenníka. V prípade záujmu o túto službu z iných okresov volajte 0940 947 979, p.Šikula
Ako za zariadenie zaplatím a je nutné uhrádzať kauciu?
 • V prípade doručenia kuriérskou spoločnosťou DPD bude platba realizovaná na dobierku zmluvnému prepravcovi, buďto v hotovosti alebo kartou.
 • V prípade osobného odberu možnosť platiť v hotovosti alebo kartou
 • Pri príplatkovej V.I.P službe (promptný dovoz, inštalácia) platba v hotovosti alebo kartou
 • Nepožadujeme žiadnu kauciu za prenajaté zariadenie, nakoľko sa snažíme službu čo najviac zjednodušiť. V rámci rehabilitačných protokolov ponúkame aj doplnkovú terapiu vo forme CCT chladovej kompresie, ktorá má v kombinácii s motodlahou veľmi priaznivé účinky. Pre bližšie informácie kliknite sem: Chladová kompresná terapia
Je zariadenie ťažké?

Motodlaha váži 12,00 kg. Niektorým sa to zdá veľa. ale jej ideálny pomer šírky a hmotnosti, zabraňuje jej prevráteniu aj na mäkkých matracoch, čo môže spôsobiť výrazné komplikácie na operovanej končatine, obzvlášť pri totálnej výmene bedrového alebo kolenného kĺbu.( Vieme, že spisovne vyskloňované je to “kĺba“, ale to sa nedá čítať.)

Zmestí sa mi do auta?

Kufor auta je väčšinou dostačujúci, keď nie, poslúži zadné sedadlo. Pre orientáciu má zabalená motodlaha rozmery 130x45x42 cm.

Ako a kam zariadenie umiestniť?

Vždy záleží od pohyblivosti pacienta na základe danej diagnózy. Primárne však odporúčam posteľ alebo lôžko s tvrdším podkladom, bez problémov väčší gauč. V prípade pohyblivejších pacientov môže byť zariadenie umiestnene aj na zemi v kooperácii s karimatkou.

Ako zariadenie vrátim?
 • V prípade že bolo doručené kuriérskou spoločnosťou DPD, kuriér bude zariadenie na základe našej zmluvnej dohody aj vyzdvihovať. Zariadenie stačí zabaliť do krabice a o ostatné sa postaráme my.
 • V prípade že ste zariadenie vyzdvihovali na odbernom mieste je nutné ho na odbernom mieste aj odovzdať.
 • V prípade že si klient zaplatí príplatkovú službu V.I.P zariadenie vyzdvihneme od Vás my.
Ako dlho so zariadením cvičiť?

Tato najčastejšie kladená otázka je na zodpovedanie vždy najťažšia. Každý sme iný, každý ma iný prah bolesti, inú dĺžku hojenia a je dôležité, či pacient cvičí aj inou formou, alebo poprípade navštevuje rehabilitačnú kliniku. Mnoho pacientov má svojho vlastného cvičiteľa a vždy záleží aj od danej diagnózy a aktuálneho stavu pacienta. ● Bližšie info nájdete v dokumente

Napr. odporúčaná dĺžka po kompletnej výmene kolenného kĺbu je 4 až 5 týždňov. Dĺžka odsledovaná z praxe je optimálne najmenej 3 týždne, väčšina klientov po pozorovaní pokroku nájom predĺži.

My vždy odporúčame kooperáciu s ošetrujúcim lekárom, ortopédom, traumatológom resp. fyzioterapeutom.

 

Ako predĺžiť nájom?
 • Termíny nájmov si sledujeme, čiže pred uplynutím nájmu vám zavoláme a vy poviete čo ďalej.
 • Ak nás predbehnete tak nás zastihnete na telefónnom čísle +421 940 947 979 a odovzdáte informáciu o koľko si prajete predĺžiť nájom a my Vám vystavime FA k úhrade, ktorá vám príde mailom. V prípade, že nemáte emailovú adresu pošleme ju poštou.